استدیو عکس و عکاسی photo4ir - کلیه خدمات عکاسی برای ایرانیان در سراسر دنیا  

صفحه1 از5

عکاسی (30)

عکاسی
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در حالی که دوربین گوشی‌های هوشمند از نظر سخت‌افزاری و از بُعد نرم‌افزاری پیشرفت‌های زیادی داشته‌ است ولی هنوز هم کیفیت بسیاری از عکس‌های کاربران به مواردی غیر از دوربین بستگی دارد. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم.گوشی‌های هوشمند حالا همه را تبدیل به عکاسان متحرک کرده‌اند. شاید شما هم جزو آن دسته از افراد باشید که بطور مرتب از دوربین گوشی هوشمند خود برای عکاسی استفاده می‌کنند. اگرچه با عکاسی زیاد تجربه شما بیشتر می‌شود ولی این به این مفهوم نیست که وقتی شما از یک سری اصول ثابت برای عکاسی استفاده می‌کنید، می‌توانید در عکاسی پیشرفت کنید. در ادامه برخی تکنیک‌های ساده ولی بسیار پرکاربرد را که معمولا فراموش می‌شوند، با هم بررسی می‌کنیم.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 08 اسفند 1395 00:03
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

امروزه هنر عکاسی نسبت به گذشته طرفداران بیشتری پیدا کرده است. نمایش یک معنا یا مفهوم در یک قاب ایستا مطمئنا کار ساده‌ای نیست و ذوق و نگاه خاصی می‌طلبد. در ادامه با ما همراه باشید تا با راهکارهای پیشنهادی یک عکاس معروف آشنا شویم. اغلب افراد می‌پرسند که چه “اسراری” پشت کارهای عکاسی من وجود دارد. از آنجا که من بر این باورم که ذات دانش، به اشتراک گذاشتن آن است بعضی از فوت و فن‌های فرآیند کاری خود را توضیح خواهم داد:

آخرین ویرایش در یکشنبه, 08 اسفند 1395 00:04
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

انتخاب زاویه دید و محل قرار گرفتن دوربین نسبت به موضوع عکاسی یکی از مهمترین قسمتهای خلق یک عکس خوب است. ولی افراد کمی به آن توجه می کنند. وقتی از گروهی از دوستان عکس می گیرید، چقدر موقعیت خود را تغییر می دهید تا بهترین زاویه را پیدا کنید؟

آخرین ویرایش در جمعه, 06 اسفند 1395 17:42
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در پایان این مطلب خواهید دید آنقدر ها هم دانستن این اعداد و علایم سخت نیست. اجازه بدید برای شما بیشتر توضیح بدهیم.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 08 اسفند 1395 00:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تنها لنزی که در کیف دوربین خود دارید لنز ثابت (پرایم – prime) است؟ آن را به عنوان محدودیت تلقی نکنید؛ به آن به عنوان فرصتی برای نمایش خلاقیتتان نگاه کنید در ادامه این مطلب سایت عکاسی ایران ، ۶ راه برای بهره گیری هر چه بهتر از لنز پرایم مطرح خواهیم کرد. حتی اگر لنز پرایم ندارید، مطالعه این مطلب را به شما عزیزان توصیه می کنیم. لنزهای زوم این قابلیت را دارند که به راحتی توسط آنها فاصله کانونی را تغییر دهید، اما دلایلی وجود دارد که استفاده از لنز ثابت را توجیه می کند. اگر تا بحال یکی از آنها را امتحان نکرده اید، این کار را بکنید. این نوع لنزها معمولا شارپ تر از لنزهای زوم هستند و آنها اغلب سبک تر و کوچک تر نیز هستند. همچنین دیافراگم بیشینه باز آنها باعث می شود عکس خروجی این نوع لنزها، با عکس لنزهای استاندارد کیت شما، متفاوت باشد.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 08 اسفند 1395 05:41
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عکاسی اگرچه ممکن است کاری ساده و آسان به نظر برسد، اما یکی از حرفه‌هایی است که به دانش فنی نیاز دارد. حتی عکاسان حرفه‌ای هم ممکن است هنگام عکس گرفتن دچار اشتباهاتی شوند. در این مقاله به برخی از این اشتباهات و راه‌حل آن‌ها می‌پردازیم. با استدیو عکس photo4ir همراه باشید.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 08 اسفند 1395 05:42
صفحه1 از5

درباره ما

استدیو عکس photo4ir برای ایرانیان در سراسر دنیا

تلاش بر دادن خدمات کامل مرتبط با عکس و عکاسی با بالاترین کیفیت روز دارد

ادامه مطلب